Pozvánka

Lidé v rovnováze

Webinář Lidé v rovnováze

Termín a rozsah

19. setkání 29. 3. 2023, 19:00 - 21:00 hodin

Jan Hábl

Prof. PhDr. Jan Hábl, Ph.D.

Vystupuje v mnoha rolích – jako manžel, otec, pedagog, ale především jako komeniolog. Po studiích filozofie výchovy při University of Wales působil jako učitel angličtiny, věnoval se výzkumu v Komenského institutu v Praze, přednášel na univerzitách v Hradci Králové a v Ústí nad Labem v oborech na rozhraní pedagogiky, antropologie, etiky a historie vzdělávání. Je autorem titulů odborných i krásných, např. Labyrint upgrade. Jinotajný román (nejen) pro děti (2015), Na charakteru záleží, problém učitelnosti dobra (2020), I když se nikdo nedívá, fundamentální otázky etického vychovatelství (2015), Aby člověk neupadal v nečlověka (2015), Učit (se) příběhem (2013) atd.

Pan profesor promluví na téma jeho právě připravované knihy

LEKCE LIDSKOSTI,
aneb Komenský v náročných životních situacích.

O čem to bude?
„Zda je „Svět je zlej“, jak říká básník. Plný „motanin“, „jinudostí“ a „změteností“, „z kloubu vysmeknutý“ jak říká Komenský? Co s tím? Žehrat, vztekat se, vzpírat se, trápit se, rezignovat, spílat osudu, nebo Bohu?
Jak se poučit od Komenského, jehož mor připravil o nejbližší, jak přijímal ztráty majetku, válku, strach o život, útěky, pronásledování, požáry, zmarněnou práci, nucenou emigraci… Jeho život byl jednou velkou životní zkouškou. Ve které ale obstál. Jak? “

 

Peter Živý

Peter Živý

se již 20 let se věnuje poznávání alternativních forem pedagogiky. Forem, které v člověku pěstují a chrání jeho sebespojení, rozvíjejí jeho vnitřní potenciál a budují v něm skutečný zájem o okolní SVĚT.
Během posledních 15 let rozvíjí pohybové „Hry Intuitivní pedagogiky“ v setkáních s mnoha skupinami lidí a pozoruje kvalitativní posuny ve vlastním projevu života, ale i u mnoha dalších lidí.
Proto do společnosti přináší zcela nový obraz o škole a vzdělávání, o svobodě v práci, zaměřený více na Člověka, na lidskost, na komunikaci, na tvořivost, autonomii a spolupráci.
Spolupracuje s mnoha iniciativami a projekty v prostoru vzdělávání, svobodného a zodpovědného podnikání, ekologie, sociálnějšího uspořádání společnosti.

Vystoupí na téma:

AUTONOMIE místo PŘIZPŮSOBENÍ

O čem to bude?
„Ako Rovnováha súvisí so vzťahom ku nášmu okoliu a tak sa spolu pozrieme na našu vertikalitu i horizontálu...
Z ich vzájomného vzťahu dokážeme nájsť náš STRED, ktorý nám pomáha BYŤ ČLOVEKOM. A s tým súvisí aj určitý druh KĽUDU, bez ktorého sa rovnováha nedá získať.“

 

Program

Časový harmonogram

18:45 - 19:00 Přivítání a připojování účastníků 
19:00 - 20:00  Přednáška Jan Hábl
20:00 - 21:00  Přednáška Peter Živý
21:00 - 21:05 Poděkování a ukončení akce 

Přihláška

Přihláška na webinář Lidé v rovnováze - 29. 3. 2023

Uveďte prosím své jméno.

Uveďte prosím své příjmení.

Uveďte prosím platnou e-mailovou adresu.

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Neplatný vstup

PROSÍM POTVRĎTE:

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Zaujal vás projekt Lidé v rovnováze?

Sdílejte!