Blog

Projekt Lidé v rovnováze vznikl z touhy Zdeňka Michálka pomáhat lidem kolem sebe být zdravější a šťastnější a lépe tak zvládat výzvy dnešní doby. Začal tedy propojovat odborníky na zdravotní problematiku z různých oblastí s širokou veřejností. Oslovil svou síť lektorů, koučů, personalistů, ale i vědců a požádal je o spolupráci. Vzniklý tým pak v březnu 2021 připravil první online webinář na Zoomu. Od té doby se projekt úspěšně rozvíjí.

Již pár dní náš společný projekt trvá. Ale jen málo z Vás vlastně ví, kdo stojí za projektem, kterým chceme zaplnit mezeru v předávání poznatků a informací mezi odborníky z různých oborů a lidmi z firem či veřejností. Tak si je pojďme společně představit. Položili jsme jim jednoduchou otázku. Proč jste se do projektu Lidé v rovnováze připojili?

Kdy je člověk zdravý, šťastný a spokojený? Má pocit naplnění a smysluplnosti života?

Položili jste si někdy tyto otázky? Já si je kladu již 40 let.

Odpovědi na ně jsem dostával od života samotného i moudrých lidí, které jsem v něm potkával.


Je to tehdy, když jsou uspokojeny 4 základní lidské potřeby: Žít, milovat, poznávat a zanechat odkaz.

Tedy jinak řečeno, potřeby těla, srdce, mozku a duše.

K tomu musíme umět brát život takový, jaký je a udržovat dynamickou rovnováhu mezi zmíněnými čtyřmi oblastmi. Důležitý je i vztah člověka k jeho okolí – rodině, organizaci v níž pracuje, společnosti i zemi, ve které žije.

V náročných dobách, jako je například pandemická krize, to platí dvojnásob.

Jaká bude tedy naše reakce na stav vlastního zdraví a světa okolo nás?

Chceme být obětmi, nebo spolutvůrci svého zdraví a nového životního stylu?

Máme na výběr ze dvou cest.

Na první cestě oběti spoléháme na druhé. Že to za nás někdo zařídí, že nám dají injekci či podají lék a vše bude zase jako dříve. Do té doby budeme dodržovat vládní opatření a se strachem doufat, že si nás vir nenajde. Charakterizoval bych to jako pasivní čekání na smrt.

Na druhé cestě převezmeme odpovědnost sami za sebe i za své okolí. Vykročíme za své komfortní zóny, začneme posilovat tělo, zlepšovat své vztahy, myslet pozitivně a dělat vše tak, aby to mělo přínos pro nás i svět kolem.

Osobně jsem si vybral druhou cestu a zvu i Vás, ať si ji vyzkoušíte.

Kde a jak začít?

Stačí si v klidu sednout a naslouchat tomu, co Vám říká Vaše tělo, oč Vás prosí Vaše okolí, co Vám radí Vaše hlava a svědomí.  Pokud k tomu potřebujete pomocníka, stačí změřit úroveň své životní rovnováhy zde: https://hmpartners.cz/aktuality/jste-v-rovnovaze/

a vybrat si některého z našich koučů jako průvodce.

Můžete se rovněž přidat do některé z našich skupin na Facebooku či LinkedInu a sdílet své příběhy. Učit se od sebe navzájem.

Líbí se Vám tato cesta? Pokud ano, přidejte se, vytrvejte a výsledky se brzy dostaví.

S díky a vírou v lepší zítřky

Váš

Zdeněk Michálek

Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tel: +420 606 760 130