Lidé v rovnováze

23. setkání 26. 9. 2023, 19:00 - 21:00 hodin

Vlasta Prstecká

Vlasta Prstecká

Více jak dvacet let pracovala ve vrcholných manažerských pozicích ve firmách tuzemských i zahraničních, pro Čechy, Japonce, Holanďany i seveřany. Od textilního průmyslu a módy se dostala k budování japonské továrny na výrobu kol v ČR. Následně se jako CEO v holandské firmě podílela na výrobě největších jeřábů na světě a kariéru zakončila v továrně na výrobu unikátních zdravotnických setů.

Jejím posláním bylo řídit, budovat, vést a motivovat. Po dvaceti letech korporátní svět opustila. Věnuje se cestování, rodině a své odborné zkušenosti, znalosti, schopnosti předává dál v organizaci Mobilní Hospic Ondrášek, kde zastává roli kouče, mentora a předsedkyně správní rady.

Vlasta promluvila na téma „Má cesta za štěstím
Seznámila nás s tím:

  • Jak začínala, kterými funkcemi prošla
  • Co se naučila od Japonců, Holanďanů a Skandinávců
  • Jak se udržovala fit a zvládala různé životní role
  • Jaký život žije teď a co jí přináší radost a dává naději do dalších let

 

Martin Šanda

Martin Šanda

Člen čínské taoistické linie školy Sanfeng Pai, řádovým jménem Pei Yue Dao. Lektor a učitel čínských bojových umění se specializací na vnitřní styly bojových umění - Nei Jia. Bojová umění studoval v Číně v taoistických chrámech a klášterech. Se zkušenostmi více než dvacetiletými vede v současnosti v Ostravě několik skupin cvičení Tai – Chi (Taijiquan) a Čchi – kung (Qigong).

Jeho druhou profesí je terapeut TČM (tradiční čínské medicíny) a terapeut Shiatsu masáží. Také techniky léčení měl možnost poznávat v Asii, a to jak v moderní fakultní nemocnici se zaměřením na TČM v Tianjin, tak v taoistickém klášteře v pohoří Wudang. Zaměřuje se primárně na pohybový aparát, ale techniky jako Moxování, Guasha, Tuina nebo reflexní terapie využívá jak pro dospělé, tak pro dětské klienty.

Obě jeho povolání jsou jeho osudem a obojí spojuje původní čínská filozofie, Taoismus.Ta dala rámec a základy všem těmto znalostem a dovednostem už ve starověku. Taoistická filozofie nabádá jedince, aby objevoval a udržoval harmonii sám se sebou, s ostatními bytostmi i se svým prostředím. Být v harmonii je nejenom krásné ale i zdravé a přínosné.

Martin promluvil na téma „Jak být v rovnováze podle východních filozofií
Seznámil nás s tím, co se naučil při svých cestách na východ a jak to používá v praxi.
Povídal o tom:

  • Čím ho východní filozofie zaujaly
  • Která z nich se mu nejvíce líbí a jaká je její podstata
  • Co pro udržení svého zdraví dělá sám
  • Jak pomáhá svým klientům

 

Zaujal vás projekt Lidé v rovnováze?

Sdílejte!